Advert

Advert
Advert

Advert

VOLEYBOL MİLLİ TAKIMIMIZ, MİLLETLER LİGİ’NDE SAHNE ALIYOR

VOLEYBOL MİLLİ TAKIMIMIZ,  MİLLETLER LİGİ’NDE SAHNE ALIYOR
VOLEYBOL MİLLİ TAKIMIMIZ,  MİLLETLER LİGİ’NDE SAHNE ALIYOR admin
Bu içerik 381 kez okundu.
Advert

A Bayan Milli Takımımız, 2018 yılındaki ilk ciddi sınavını eski adıyla Dünya Grand Prix olarak bilinen ve bu yıl ilk kez yenilenen formatıyla düzenlenecek FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde verecek.

Millilerimiz, toplam 5 ayaktan oluşan Voleybol Milletler Ligi’nin ilk haftasında 16-18 Mayıs 2018 tarihlerinde A.B.D.’nin Lincoln şehrinin ev sahipliği yapacağı karşılaşmalarda ev sahibi A.B.D., İtalya ve Polonya ile mücadele edecek. Millilerimiz, FIVB Voleybol Milletler Ligi’ndeki ilk karşılaşmasında 16 Mayıs 2018, Çarşamba (Salı’yı Çarşamba’ya bağlayan gece) günü, Türkiye saati 01.00’de, İtalya ile karşı karşıya gelecek. Müsabaka, A.B.D’nin Lincoln şehrinde bulunan Devaney Center’da oynanacak.

Karşılaşma öncesinde açıklamalarda bulunan A Bayan Milli Takımımızın başantrenörü Giovanni Guidetti; “Bizim için oldukça ilginç bir turnuva olacak çünkü oldukça genç bir kadroya sahibiz. Takımımızda birçok değişiklik oldu. Tecrübeli oyuncularımızı kaybettik. Yeni bir oyuncu grubu ve jenerasyonla çalışmalarımıza başlıyoruz. Elbette başlangıçta birçok zorluklarla karşılaşacağız ama şu an yüksek bir seviyede mücadele etmeye hazır değiliz. Burada oynayacağımız karşılaşmalarda alacağımız sonuçlardan ziyade takım olarak her geçen gün daha iyi olabilmek için çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Turnuva Statüsü:

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen Voleybol Milletler Ligi (VNL), toplam 5 ayaktan oluşuyor. 5 hafta boyunca oynanan karşılaşmaların ardından genel sıralamada ilk 5’te yer alan ülkeler ve finallere ev sahipliği yapacak ülke, FIVB Voleybol Milletler Ligi Finalleri’ne katılma hakkı elde edecek. Voleybol Milletler Ligi Finalleri ise ; 27 Haziran – 1 Temmuz 2018 tarihleri arasında Çin’in ev sahipliğinde Nanjing şehrinde oynanacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
TEMSİLCİMİZ KEÇİÖREN BELEDİYESİ BAĞLUM SPOR’U AĞIRLIYOR
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’
‘BİLİNÇLİ TÜKETİYORUM, HAKKIMI BİLİYORUM’