Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

"GENÇLERİMİZ ÜLKEMİZDE BİRER IŞIK OLARAK YETİŞİYOR"

admin
Bu içerik 290 kez okundu.
Advert

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, UDEF tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın final programına katıldı. Bakan Osman Aşkın Bak burada yaptığı konuşmada, “Sayın Cumhurbaşkanım; bu gençler sizden dik durmayı, şefkati ve sevgiyi öğreniyor. Onlara önderlik ediyorsunuz. Birleşmiş Milletler kürsüsünde 'dünya 5'ten büyüktür' dediniz, bu gençler sizinle gurur duyuyor.” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, Türkiye'de eğitim gören gençlerin ülkelerine gittiklerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan aldıkları enerjiyle dünyanın 5'ten büyük olduğunu herkese göstereceğini söyledi.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) tarafından düzenlenen 11. Uluslararası Öğrenci Buluşması'nın final programı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak ve Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun katılımıyla Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

“Gençlerimiz ülkemizde birer ışık olarak yetişiyor”

Organizasyonda açıklamalarda bulunan Bakan Osman Aşkın Bak, 203 farklı ülkeden 115 bin öğrencinin Türkiye'de eğitim gördüğünü belirterek, "Gençlerimiz bizim ışığımız ve geleceğimiz. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı Kredi ve Yurtlar Kurumunda 10 bin öğrenciyi misafir ediyoruz. Yurtlar yapmaya devam ediyoruz. Kapasitemizi 638 bin yatağa çıkardık. Bu süreçte öğrencilerimize en iyi hizmeti veriyoruz. Ayrıca gençlik kamplarımızda da öğrencilerimizi misafir ediyoruz. Gençlerimiz ülkemizde birer ışık olarak yetişiyor. Burada aldığınız eğitimle ülkenize gideceksiniz. Orada ülkenizin büyümesi için bilgilerinizi paylaşacaksınız." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'de eğitim gören gençlere ışık olduğunu ve enerji verdiğini aktaran Bakan Osman Aşkın Bak, şunları kaydetti:

"Sayın Cumhurbaşkanım; bu gençler sizden dik durmayı, şefkati ve sevgiyi öğreniyor. Onlara önderlik ediyorsunuz. Bu gençlere ve bütün coğrafyalara merhamet nedir anlatıyorsunuz. Birleşmiş Milletler kürsüsünde 'dünya 5'ten büyüktür' dediniz, bu gençler sizinle gurur duyuyor. Sizin gösterdiğiniz liderlikle yetişiyorlar. Bu gençlerin içinde ülkelerini geliştirecek olanlar var. Siyaseti ve şefkati sizden öğreniyorlar. UDEF'e de teşekkür ediyoruz. Biz sizi seviyoruz eminim onlar da sizi seviyorlar. Eminim ki, bu gençler ülkelerine gittiklerinde sizden aldıkları enerjiyle dünyanın 5'ten büyük olduğunu herkese anlatacaklar."

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
"HER BİR BİREYİN MUTLU OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"