Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“KOOPERATİF MERKEZİ KARAMAN’A GİDEBİLİR ?”

“KOOPERATİF MERKEZİ KARAMAN’A GİDEBİLİR  ?”
“KOOPERATİF MERKEZİ KARAMAN’A GİDEBİLİR  ?” admin
Bu içerik 685 kez okundu.
Advert

12 Mayısta gerçekleştirilecek olan Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifi Seçimlerinde Yönetim Kurulu Üyesi Duran Özbudak’ı Başkan adayı göstereceklerini geçtiğimiz ay açıklayan Mustafa Akbel,  seçim bürolarını dualar ve kurban kesimi eşliğinde açarak çalışmalara başladı.

Ereğli’de ticari hayatın önemli kriterlerinden biri olan ve lokomotiflik eden Ereğli Pancar Ekicileri Kooperatifinin 12 Martta gerçekleştirilecek olan seçimlerde yarışacak bir diğer isim olan Duran Özbudak’ı aday gösteren Pankobirlik Başkanı Mustafa Akbel, yapılan dua ve kurban kesiminin ardından seçim bürolarını açarak çalışmalara başladı. Seçim bürosu açılışına Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Özkoç, CHP Meclis Üyesi Halil Ercan, MHP Meclis Üyesi Cengiz Uysal, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ömer Eğer, AK Parti Meclis Üyeleri Erdinç Akça,  İbrahim Söker, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Edip Yıldız gibi çok sayıda önemli isimlerde katıldı. Açılış programında konuşan Ereğli Pankobirlik Başkanı Mustafa Akbel, Ereğli Kooperatifinin Türkiye’deki 31 kooperatifin içerisinde en genç kooperatif olduğunu söyledi. Kurulduğu günden bugüne kooperatife gönül vererek hizmet eden herkese teşekkür eden Akbel, bu göreve kendilerinin talip olmadığını görev alınmaz verilir anlayışından hareketle bu makamın kendilerine tevdi edildiğini kaydetti.

Görevi devraldıklarından bugüne kadar ki zaman zarfında yaptıkları icraatlar hakkında da bilgi veren Akbel, kooperatifin 3 olan mağaza sayısını 8’e çıkardıklarını ifade etti. Ereğli’ye son derece modern ve kullanışlı bir Kooperatif binası da kazandırdıklarını anımsatan Başkan Akbel, 31 Kooperatifin içerisinde 3’ncü en büyük bilançoya sahip Ereğli Kooperatifini 2’nci sıraya taşıdıklarını vurguladı. Kooperatifin parasını en tasarruflu şekilde kullandıklarının altını çizen Akbel, sözlerini 12 Mayısta yapılacak Kooperatif seçimlerine getirdi. Görünen itibari ile şuanda 2 adayın mevcut olduğunu hatırlatan Akbel, bu seçimlerde kurulduğu günden buyana merkezi Ereğli olan kooperatifin merkezinin Karaman ya da Karapınar’a kayma tehlikesinin olduğunu kaydetti. Gerek Şeker Fabrikasının Ereğli’de olması gerekse kooperatif üyelerinin çoğunluğunun Ereğli’de olması nedeniyle Kooperatif merkezinin Ereğli’de olması gerektiğine dikkat çeken Akbel, karşı adayın yönetimine bakıldığında 2 Ereğli’den, 1 Karaman’dan, 2 ise Karapınar’dan yönetim Kurulu Üyesi adayı olduğunu hatırlattı. Akbel, bu durumda 12 Mayısta yapılacak yönetim kurulu üyeleri seçimlerinden sonra Karaman ve Karapınar’ın birlikte hareket ederek Ereğli’den Başkanlığı ve merkezi götürebilecekleri ihtimalini göz ardı etmemek gerektiğini hassasiyetle kaydetti.

Karşı adayın mesleki anlamda iştigal konusunun Kooperatifin iştigal konusuyla aynı olduğunu belirten Akbel, Karapınar’dan ve Merdivenli’den yönetim kuruluna aday olan iki şahsında mesleki anlamda kooperatifle aynı sektörde olduğunun altını çizen Akbel, kooperatifle aynı iş sektöründe olan 3 kişinin kooperatife aday olmasının akıllarda soru işareti bıraktığını kaydetti. Akbel, “Bunlar kooperatifin malını mı satacaklar, yoksa bunlar kooperatife mal satıp kendilerine rant mı sağlayacaklar?” diye sordu. Bu durumu etik bulmadıklarını dile getiren Akbel, 12 Mayısta yapılacak seçimlerin başkanlık değil, yönetim seçimi olduğunun altını çizerek 2 Ereğli’den, 1 Karaman’dan, 2 ise Karapınar’dan yönetim Kurulu Üyesi adayı olan bir listede Başkanlığın ve kooperatif merkezinin Karaman ya da Karapınar’a gidebileceği hususunun göz ardı edilmemesi gerektiğini vurgulayarak sözlerini sonlandırdı. Konuşmaların ardından dua edilerek kurban kesildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”