Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

KARAMAN’DA KOMİSERLERİN ABİ VE ABLASI

FETÖ Konya'da 4 kişiden oluşan uyuyan hücre evleri kurmuş!

KARAMAN’DA KOMİSERLERİN ABİ VE ABLASI
KARAMAN’DA KOMİSERLERİN ABİ VE ABLASI admin
Bu içerik 554 kez okundu.
Advert

Konya’da FETÖ’nün yeni yapılanmasına vurulan darbe sonrasında örgütün 4’er kişilik, sahte kimlikli ve maaşlı örgüt üyelerinde oluşan uyuyan hücre evleri kurduğu ortaya çıktı. 15 Temmuz'daki darbe girişiminde görev almayıp, daha sonra yapılabilecek eylemler için kendilerini gizledikleri iddia edilen şüphelilerin, 5 farklı isim kullandıkları, kaldıkları apartmanlara güvenlik kamerası takılınca adres değiştirdikleri tespit edildi.

 Konya’da FETÖ üyesi gizli bir tanığın verdiği bilgiler doğrultusunda, örgütün Selçuklu İlçesinde kurduğu gaygubet evini takibe alan Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, 5 aylık çalışmanın ardından örgütsel faaliyet yürütülen 37 adresi belirledi.

83 kişinin gözaltına alındığı, 8’i gaygubet evi olan 37 evden 4’ünün ise örgütün “uyuyan hücre” olarak kurduğu evler olduğu ortaya çıktı.

Uyuyan hücre evlerinde kalanların, FETÖ soruşturmaları kapsamında aranmadığı, her ay düzenli maaş aldıkları ve evlerinden dışarıya hiç çıkmadıkları belirtilirken, seçilen “abi” konumundaki kişinin her ay bir kez farklı isimler kullanarak aldığı hızlı tren biletiyle Ankara’ya gidip geldiği belirtildi.

5 farklı isim kullanan S.K. isimli örgüt üyesinin kontrolündeki uyuyan hücre evinde davlumbaz içinde iki farklı cep telefonu bulunduğu, sahte kimlikler ele geçirildiği öğrenildi.

Gizli tanığın verdiği bilgilere göre bu evlerde kalanların örgütten gelen bütün talimatları yapmaya hazır bekledikleri, örgütün parasal destek sağladığı, kapı önlerine ise boş içki şişeleri konulduğu belirlendi.

Evlerin bulunduğu apartmanlarda güvenlik kamerası olmadığı, hücre evlerinin bulunduğu lüks siteye güvenlik kamerası takılması durumunda hücre evinin değiştirildiği öğrenildi.

Baskın sırasında yakalanan şüphelilerin cep telefonlarına format atmaya çalıştığı, ancak polisin dikkati sayesinde telefonlara el konularak Siber Suçlarla Mücadele Şubesinde incelemeye alındığı belirtildi.

UYUYAN HÜCRELER DEŞİFRE OLUNCA HAKARET BAŞLADI

Sosyal medya hesapları üzerinden organize olan örgüt üyeleri, operasyonun yapılmasının ardından Konya Valisi Yakup Canbolat, Emniyet Müdürü Şükrü Yaman ve soruşturma savcısını hedef alan paylaşımlar yapmaya başladı. Gözaltına alınan şüphelilerin ifade alma işlemleri daha başlamadan sosyal medya üzerinden polislerin gözaltındaki şüphelilere hakaret ettikleriyle ilgili paylaşımlar yapıldı.

15 TEMMUZ’DAN BU YANA SAKLANIYORLAR

Uyuyan hücre evlerinin deşifre edildiği operasyonda gözaltına alınan 83 kişiden 12’sinin FETÖ soruşturmaları kapsamında arandığı, 15 Temmuz hain darbe girişiminden bu yana gaygubet evlerinde gizlendikleri tespit edildi.

Eşi Yasemin A. ile birlikte aranan İsmail A’nın Konya’da büyük bölge imamı, Murat G’nin uzman doktorlardan sorumlu ünite imamı, Erdoğan T’nin Karaman’da komiserlerden sorumlu mahrem abi, eşi Tuğba T’nin ise komiser eşlerinden sorumlu ‘abla’ olduğu iddia edildi.

Öğrenci evlerinden sorumlu diğer 7 kişinin ise genç üniversite öğrencileri adına alınan cep telefonu hatlarını kullandığı, örgüte kazandırmaya çalıştıkları öğrencilerin doğum günlerinde partiler düzenledikleri belirtildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”