VALİ MERAL 11. KALKINMA PLANI İÇ ANADOLU BÖLGESİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI

VALİ MERAL 11. KALKINMA PLANI İÇ ANADOLU BÖLGESİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI
VALİ MERAL 11. KALKINMA PLANI İÇ ANADOLU BÖLGESİ İSTİŞARE TOPLANTISINA KATILDI admin
Bu içerik 178 kez okundu.

Ahiler Kalkınma Ajansı (AHİKA) tarafından düzenlenen 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı, Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan’ın Başkanlığında gerçekleştirildi.

 Nevşehir Ürgüp İlçesinde gerçekleştirilen toplantıya; Kalkınma Bakanı Sayın Lütfi Elvan, Vali Fahri Meral, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, milletvekilleri, İç Anadolu Bölgesi il valileri, belediye başkanları, üniversite rektörleri, ticaret ve sanayi odası başkanları ile sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantı, kısa tanıtım filmiyle devam etti. Devamında Türkiye’nin gelecek 5 yıl içinde ulaşmak istediği hedefleri ortaya koyacak olan, 2019 - 2023 yıllarını kapsayan 11. Kalkınma Planı’nın güçlü ve yaygın bir toplumsal ve kurumsal sahipliğinin oluşturulması, yerel ve merkezi düzeyler arasında bilgi ve görüş alışverişinin alınması, politikaların isabetli bir şekilde belirlenmesi ve temel kalkınma önceliklerinin tespit edilmesinin amaçlandığı toplantı, geniş bir katılımla gerçekleştirildi. 

 Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 11. Kalkınma Planı’na ilişkin bu güne kadar yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, son ekonomik gelişmeleri değerlendirdiği konuşmasının ardından İç Anadolu Bölgesi’nin ekonomik kalkınması ve istikrarı için neler yapılabileceği konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.

Katılımcıların görüşlerini ifade etmelerinin ardından program sona erdi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KAYIP KİŞİ CİNAYET KURBANI
KAYIP KİŞİ CİNAYET KURBANI
“SULAMA SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ”
“SULAMA SUYU SORUNU ÇÖZÜLDÜ”