Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“KAZIMKARABEKİR DOGALGAZ’A KAVUŞACAK”

“KAZIMKARABEKİR DOGALGAZ’A KAVUŞACAK”
“KAZIMKARABEKİR DOGALGAZ’A KAVUŞACAK” admin
Bu içerik 3032 kez okundu.
Advert

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Karaman’ın tüm yatırımlarının takipçisi olduğunu, Kazım Karabekir ilçesine doğalgaz’ın geleceğini söyledi.

Gazete Anadolu Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ayşe Oğuz  ile Karamanoğlu Mehmetbey Gazeteciler Cemiyet Başkanı Hüseyin Oğuz’u makamında kabul eden Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Karaman’ın kendisinde çok özel bir yerinin olduğunu ve memleketindeki tüm yatırımların takipçisi olduğunu belirterek:

“Karaman’a gelen yatırımları baktığımız zaman,  hedeflerimizin önünde gittiğini görebiliyoruz. Bugün yapımı süren ve sona yaklaştığımız yatırımlar mevcut. Bazılarında elde olmayan sebeplerden dolayı gecikmeler yaşanmış olabilir ama , yola çıkarken vaatlerimizin önünde gittiği gerçeğini kimse göz ardı etmemeli. Hızlı trenimizi kısmet olursa bu yıl içinde çalışmaya başlayacak. Yollarımız da sorun yok , bir çoğu yüksek standartta tamamlandı. Hedeflerimizden bir tanesi Karaman hava alanı idi. İşlemlerde sona gelindi ve kısmet olursa Mayıs ayı içerisinde Başbakanımızla  birlikte temel atma törenini gerçekleştireceğiz.”

KAZIM KARABEKİR DOGALGAZ’I

Ayşe ve Hüseyin Oğuz ile görüş alışverişinde bulunan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Kazım Karabekir halkı doğalgaz ‘ı bekliyor hatırlatmasının ardından:

“Konu ile ilgili olarak mesafe kat ettik. EPDK ile görüşmeleri sürdürüyoruz. Kısa zamanda doğalgazı bu şirin ilçemize getireceğiz ve vatandaşlarımız rahat edecekler. Belediye başkanımız Ali İhsan Alanlı  oldukça gayretli ve ilçemize farklı yatırımlar getirmek adına büyük bir çaba sarfediyor. Başkanımızın bahçeli TOKİ üzerinde talebi vardı, yer temininin tahsis edilmesi ile talep toplanılacak ve TOKİ Kazım Karabekir’e katkı sağlayacaktır.”

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, daha sonra Bakanlık yetkilileri ve EPDK ile görüşerek, Kazım Karabekir’e doğalgaz için gerekli çalışmasının başlatılmasının talimatını verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”