Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

72 YIL SONRA GELEN DUYGU YÜKLÜ BULUŞMA

72 YIL SONRA GELEN DUYGU YÜKLÜ BULUŞMA
72 YIL SONRA GELEN DUYGU YÜKLÜ BULUŞMA admin
Bu içerik 296 kez okundu.
Advert

Sağlık tesisimizde yaşanan hoş bir tesadüf, sağlık çalışanlarımız arasında güzel duygularla beraber şaşkınlık da yarattı.  Hastanemiz Palyatif Bakım Ünitesinde tedavi gören 91 yaşındaki A.Sert isimli hastanın bundan tam 72 yıl önce birlikte askerlik yaparak aynı koğuşta kaldığı 91 yaşındaki T.Tanış ile aynı odada tedavi görmesi büyük bir şaşkınlığa ve mutluluğa sebep oldu.

Aynı odada tedavi görmeye başlayan ve yıllar sonra bir araya gelen iki asker arkadaşın mutlulukları gözlerinden okunurken,  aralarındaki sıcak sohbet de gözlerden kaçmadı. İkili sohbetlerinde gerek askerlik yıllarına gerekse 72 yıl boyunca neler yaptıklarına dair uzun paylaşımlarda bulunarak anılarını tazelediler.

Başhekimimiz Dr.Osman Açıkgöz “ Palyatif bakım; tıbbi tedavisi devam eden ve daha stabil seyreden, büyük oranda profesyonel takip gerektiren kimselere ve ailelerine destek ve bakım veren multidisipliner bir tıp anlayışıdır. Amacı gerek hastanın gerekse ailesinin fiziksel, ruhsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamaktır” diyerek  “hastalarımızın aynı odada kalmaları psikososyal yönden onları olumlu etkilemiştir” açıklamasında bulundu.

A.Sert’in yakını olan oğlu Bilal Sert ”babam uzun yıllardır yatağa bağımlı onun arkadaşıyla iletişime geçmesi kendisini de bizi de çok mutlu etti. Burası bizim için hastane ortamı değil aile ortamı. Böyle bir bakım merkezinin Karaman da olmasından ve burada görevli sağlık çalışanlarının bizlere gösterdiği ilgiden çok memnunuz” dedi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
KMÜ’DE DİJİTAL OKURYAZARLIK EĞİTİMİ VERİLDİ
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”
“ÖNÜMÜZÜ GÖREBİLMEK İÇİN TARİHİMİZİ BİLMELİYİZ”