Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“HUZURLU VE GÜVENLİ BİR KENTTE YAŞIYORUZ”

“HUZURLU VE GÜVENLİ BİR KENTTE YAŞIYORUZ”
“HUZURLU VE GÜVENLİ BİR KENTTE YAŞIYORUZ” admin
Bu içerik 364 kez okundu.
Advert

Polis teşkilatının kuruluşunun 173.yıl dönümü nedeniyle düzenlenen tören Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Törende konuşma yapan Karaman İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, törende yaptığı konuşmada, "Köklü bir geçmişe, engin bir bilgi ve deneyime sahip olan teşkilatımız, günümüzde sahip olduğu ileri teknoloji ürünü ekipman ve araçlarla ülkemizin her köşesinde anayasal ve demokratik düzenin devamı, yüce milletimizin huzur ve güvenliği için yılmadan ve yorulmadan görevini ifa etmektedir" dedi.

Bayraktar konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Türk polis teşkilatının 173. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlemiş olduğumuz törene teşriflerinizden dolayı şahsım ve teşkilatım adına şükranlarımı sunuyor, bu sevinci ve heyecanı bizimle paylaşma nezaketini gösteren tüm katılımcıları sevgi ve saygıyla selamlıyorum.

Suçun önlenmesi ve işlenmiş suçların aydınlatılması bakımından, Karaman ilimiz diğer illerimizle kıyaslandığında ülkemiz genelinde en üst sıralarda yer almaktadır. Bu anlamda Karaman’ın çok daha huzurlu ve güvenli bir kent olması için bu güne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarımızda da etkili, süratli ve kaliteli bir görev anlayışıyla her türlü gayreti göstereceğimizi bilmenizi isterim. 

Uyuşturucu kullanımının ergenlik döneminde hatta daha erken yaşlarda başladığı günümüzde, başta eğitim-öğretiminine devam eden, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın korunması için başta sayın bakanımızın, sayın valimizin ve ilgili kurum/kuruluşların da desteği ile planlı çalışmalar yürütmekte, okul çevrelerinde umuma açık park ve bahçelerde sivil ve resmi olarak denetimlerimizi sürdürmekteyiz.

Bize olan desteğinizin her türlü teknolojik imkan ve kabiliyetin üzerinde olduğu bilinciyle, bizlere olan güveninizi önemsiyor, hepinize şahsım ve personelim adına şükranlarımı sunuyorum.

İlimizin asayiş, huzur ve güvenliğinden sorumlu olan bizlerin temel görev ve misyonu, Atatürk ilke ve inkılapları ile cumhuriyete ve niteliklerine sahip çıkmak, insan hak ve özgürlükleri ile anayasal demokratik hukuk düzenini korumaktır.  

Kanun hâkimiyeti ve devlet otoritesini korumak gibi çok önemli ve hayati görevleri yerine getirirken, milletimiz için tehdit oluşturan örgütlerin ortadan kaldırılması, suçun işlenmesinin önlenmesi, suç işleyenlerin yakalanarak adalete teslim edilmesi için her zaman olduğu gibi azimli ve kararlı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürecek, halkımızın bize olan güvenine ve sevgisine layık olmak için elimizden gelen çabayı hep birlikte sarf edeceğiz.

Halkımızın can ve mal güvenliğini sağlarken çoğu zaman özel yaşantınızdan, ailelerinizden fedakarlık ettiğiniz gibi canınız pahasına da olsa her türlü tehlikeye göğüs gererek görevinizi layıkıyla yerine getireceğinizden en ufak bir şüphem bulunmamaktadır.

Bu onurlu teşkilatın mensupları olarak her birinizi, üstün görev anlayışı ve mesleki disiplininizden dolayı ayrı ayrı tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim.

Sözlerime son verirken, Karaman emniyet müdürlüğü olarak,  bizlerden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen başta sayın valim fahri meral olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarımıza, sivil toplum kuruluşlarına ve tüm vatandaşlarımıza sükranlarımı arz ediyorum.

Bu vesile ile ülkemizin bekası için Afrin harekatına katılan Türk silahlı kuvvetleri mensuplarımız ile Emniyet Teşkilatı mensuplarımıza başarılar diler, aziz şehitlerimizi rahmetle, gazi ve emeklilerimizi minnetle anarken, tüm teşkilat mensuplarımızın ve değerli ailelerinin 10 nisan polis gününü kutlar, teşrifleri ile bizleri onurlandıran değerli konuklarımıza teşekkür eder,saygılar sunarım.”

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
"HER BİR BİREYİN MUTLU OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"