Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

SÖZ KONUSU KARAMAN’SA’ ELVAN !’

SÖZ KONUSU KARAMAN’SA’ ELVAN !’
SÖZ KONUSU KARAMAN’SA’ ELVAN !’ admin
Bu içerik 759 kez okundu.
Advert

Karaman’a yatırım ve hizmet olduğu zaman gündeme gelen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan başkası değil.Karaman’ın en ücra köşesinden tutun, gözle görülen yatırımlara dikkatli bakıldığı zaman bir kişi karşımıza çıkıyor ki, o da Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan başkası değil.

Hafta sonuna Karaman olarak iki bakanı ağırladık. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan,siyaset akademesinin açılışı yaptı. Arslan,Karaman adına çok ciddi gelişmelerden bahsetti ki,bunlar kentin gelişmesi açısından çok önemli.

HIZLI TREN

Hızlı trenin bu yıl içinde hizmete gireceğini ve Karaman’dan artık Ankara ve İstanbul’a çok kısa sürede ,konforlu şekilde yolculuğun müjdesini verdi. Hızlı tren,Karaman adına gecikti ve bu gecikmenin sebebi malum.Konya Belediyeleri başta olmak üzere işin takibinin ciddi yapılamaması. Peki, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,ı Karaman’da bırakabilsek veya Elvan’ı kendisine rakip görenler egolarını bir kenara bırakıp, daha sıkı-fıkı ilişki içine girselerde, hızlı tren bugün şakır,şakır çalışıyor olmazmıy dı?

Gecikmelide olsa geliyor hızlı trenimiz. Karaman’dan Mersin’e ,Adana’ya, Gaziantep’e uzanacak önümüzdeki zaman içerisinde.

Hızlı trenin Karaman’a  proğramı 2021 ‘di.Konya-Antalya bizim önümüzdeydi bildiğim kadarı ile.İşte bir Elvan klasiğini hızlı trende yaşadık.

HAVAALANI

UDHB Ahmet Arslan, Karaman havaalanında işlerin yürüdüğünü ve 2 aya kalmadan temelinin atılacağını söyledi.Lütfi Elvan, yıllar önce Karaman havaalanı dediği zaman, hayal görüyor diyenler her halde kafalarını öne eğme zahmetini gösterirler.

Karaman havaalanı ve yine Lütfi Elvan.

SERTAVUL TÜNELİ  VE MEDRESELİK VİYADÜĞÜ

3 Bin metre uzunluğundaki Sertavul tüneli ile birlikte 298 metre bir viyadüğün temeli UDHB Arslan tarafından atıldı.

Karaman açısından çok önemli bir hizmet.Kış günlerinde o geçit vermez  bölge, kesintisiz hale geliyor hemde 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanarak.

Sertavul tüneli ve Medreselik viyadüğü Elvan’ın hayallerinden sadece birisi idi ve bugün temelini attık.

HER HİZMETDE ELVAN

Karaman’a gelen her hizmete bakıyoruz,Lütfi Elvan’ı görüyoruz. Hızlı teren,Havaalanı, Sertavul tüneli, Lojistik merkezi,Serbest bölge, Karayolları,çevre yolu,15 bin kişilik modern stadyum.Saymadıklarımız, saydıklarımızın çok daha fazlasında.

Aklınıza gelen, gördüğümüz tüm hizmet ve yatırımlarda bir imza var.O da Lütfi Elvan.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dediği gibi:;” Karaman’lı Lütfi Efendi istiyor,bizde yapıyoruz”

Kısacası, Söz konusu Karaman ise, yollar  Lütfi Efendiye çıkıyor.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
"HER BİR BİREYİN MUTLU OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"