Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

ÖLÜM YOLUNA ‘ARSLAN PENÇESİ’!

ÖLÜM YOLUNA  ‘ARSLAN PENÇESİ’!
ÖLÜM YOLUNA  ‘ARSLAN PENÇESİ’! admin
Bu içerik 2699 kez okundu.
Advert

Kazımkarabekir’de  sürekli olarak kazaların yaşandığı ve halk tarafından ‘Ölüm Yolu’ olarak adlandırılan, ilçe girişine üst geçit kaçınılmaz olurken, Kazım Karabekir Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, konu ile ilgili hazırladığı geniş kapsamlı dosyayı Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a sundu, Bakan Arslan ise gerekli incelemelerin yapılarak kavşağa alt veya üst geçit yapılması ve sorunun çözülmesi konusunda talimat verdi.

Son dönemlerde kazaların çok sık yaşandığı ve  ölümlü kazalara sebebiyet verin Kazım Karabekir kavşağının çözüme kavuşturulması için Belediye Başkanı Ali İhsan Alanlı, gerekli  adımları atmaya devam ediyor.

Kazımkarabekir Belediye Başkanı Ali Alanlı, ilçenin girişine üst geçit yapılması için gerekli dosyayı Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a ilettiğini belirterek:

“Girişin ana yol üzerinde olması sebebiyle, yolda seyir halindeki araçlar hız yapıyorlar ve bunun sonucu olarak da kırmızı ihlali çok sık yaşanıyor. Böyle olunca da yan tarafdan çıkan araçlar trafik kurallarına rivayet etmesine rağmen, ana yolda kırmızı ışık ihlali nedeniyle kazalar kaçınılmaz oluyor   ve kazalar artık çok sık olmaya başladı ve ölümlü kazalarda artış oldu. Burada bir an önce üst geçit yapılmalı ve kazaların önüne geçilmelidir.Konu ile hazırladığımız geniş kapsamlı dosyayı Sayın Bakanımıza ilettik ve Bakanımız konu üzerinde hassasiyet gösterdi. Buranın ivedikle incelenerek ,ne yapılmasının kararlaştırması yönünde talimat verdi. Görüşmemizde Karayolları Genel Müdürümüz İsmail Kantal7da vardı ve Sayın Genel Müdür Karaman;’ı iyi biliyor,kendiside bu konuda gerekenin yapılacağını söylemesi bizleri ziyadesi memnun etmiştir.Şimdi vakit kaybetmeden buranın çözüme kavuşturulmasının takipçisi olacağız.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
"HER BİR BİREYİN MUTLU OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"