Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

AK PARTİ’DEN KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI

AK Parti Karaman İl Başkanlığı tarafından Dünya Kadınlar Günü programı düzenlendi.

AK PARTİ’DEN KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI
AK PARTİ’DEN KADINLAR GÜNÜ PROGRAMI admin
Bu içerik 329 kez okundu.
Advert

Lütfi Elvan Kongre Merkezi’nde düzenlenen programa, AK Parti Karaman İl Başkan Yardımcıları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları Başkanı ve Üyeleri Gençlik Kolları Başkanı ve Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ve davetliler katıldı.

Programda, AK Parti Karaman İl Başkan Vekili Fatih Selek, AK Parti Karaman Kadın Kolları Başkanı İmiş İncedal Günenc ve AK Parti Karaman Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Kale selamlama konuşması yaptı.

Daha sonra programda konuşan AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker, tüm güzel işlerin arkasında kadınların olduğunu söyleyerek, “Ne Çanakkale savaşları bitti, ne 15 Temmuz’lar bitecek. Asıl önemli olan erkeği ile kadınıyla gerektiği zaman canını verebilecek bir topluma sahip olmamız. Güzel olan, önemli olan şey bu. Şu anda Afrin’de mücadelemiz var. Mücadelenin başladığı ilk günden bu yana bayanlarımız yine sahnede. Ördükleri atkılar, yemekler, çoraplarla görüyoruz. Bizim eski kültürümüzde ev ortamında anne ve baba çok önemliydi. Bizler çocukluğumuzda onlardan gördük, bir misafir nasıl karşılanır. O zaman AK Parti iktidarı yok tabi. Çeşmelerden su akma musluklar falan yok. İbrik ve leğenler vardı hatırlarsınız, onları biz dedelerimize gelen misafirlere yemeklerden sonra nasıl tutunacağını babalarımızdan annelerimizden öğrendik.

Türk kadını hem çocuğunu yetiştiriyor, hem eşinin derdiyle uğraşıyor, hem ev ekonomisiyle uğraşıyor, nerede bir zorluk varsa arkasında güzel, güçlü bir kadınımız var. Arkadan derleyen toparlayan bayanlar olmazsa erkeğin işi zor.” dedi.

Konuşmaların ardından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ali Bayer, ‘Toplumda Kadın’ konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Program, ikram ile sona erdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
"HER BİR BİREYİN MUTLU OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"