Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“TÜRKİYE BİR KABİLE DEVLETİ DEĞİLDİR”

“TÜRKİYE BİR KABİLE DEVLETİ DEĞİLDİR”
“TÜRKİYE BİR KABİLE DEVLETİ DEĞİLDİR” admin
Bu içerik 470 kez okundu.
Advert

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin, "Bakıyorsunuz terör örgütünün elinde belki bir orduda bile bulunmayan o güçlü silahlar var. Kim verdi o silahları? Kim destek sağladı? O tünelleri kimler yaptı, kimler yaptırttı, kimler bunun finansmanını sağladı? Bu soruların cevabını 80 milyon milletimiz biliyor." dedi.

Elvan, Mersin'deki programı kapsamında merkez Yenişehir ilçesinde "Zeytin Dalı Harekatı Şehitleri" adıyla yapılan hatıra ormanındaki fidan dikme törenine katıldı.

İlk zeytin fidanını, Afrin'deki operasyonda görevini sürdüren uzman çavuş Fatih Yılmaz'ın 3,5 yaşındaki oğlu Deniz Yılmaz ile birlikte diken Elvan, küçük çocukla fidanı da suladı.

Elvan, gazetecilere yaptığı açıklamada, harekatta mücadele eden güvenlik güçlerinin "destan" yazdığını belirterek, hepsine muvaffakiyet dilediğini söyledi.

Türk milleti ve devletinin ne kadar güçlü olduğunu Mehmetçiğin tüm dünyaya gösterdiğini belirten Elvan, "Hiçbir zaman, hiçbir şekilde ülkemizin birliğini, bütünlüğünü bozmaya teşebbüs edenlere asla müsaade edilmeyecek. Özellikle terör örgütleriyle mücadelemiz kararlılıkla devam edecek." diye konuştu.

Bakan Elvan, PKK, PYD ve DEAŞ başta olmak üzere tüm terör örgütlerine karşı gayet açık ve şeffaf şekilde mücadele yürütmeye devam edileceğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Maalesef, bir tarafta 'terör örgütlerine yönelik mücadele ediyorum' derken diğer taraftan da terör örgütlerine destek veren ülkeler var. Hele hele ben 'Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin müttefikiyim' deyip de terör örgütüne destek vermek müttefiklikle, stratejik ortaklıkla bağdaşmaz. Ama ben şuan inanıyorum, elinde sonunda bu ülkeler de hata yaptıklarını anlayacaklar ve şunu söyleyeceklerdir: 'Evet biz hata yaptık. Terör örgütleriyle birlikte olmamalıydık diyeceklerdir ama kimin ne dediği, ne yapacağı şu aşamadan sonra bizim için önemli değil. Bizim için önemli olan sınırımızı güvenli hale getirmek; orada bir terör koridoru veya bir terör devleti oluşmasına asla izin vermemek ve hiç bir şekilde vermeyeceğiz. Bu mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecek."

"O tünelleri kimler yaptı, kimler yaptırttı, kimler bunun finansmanını sağladı"

Milletin Afrin'deki operasyonun arkasında olduğunu ifade eden Elvan, Afrin'de gerçek anlamda bir terör devleti oluşturulmaya yönelik girişimin olduğunu herkesin gördüğünü kaydetti.

Kalkınma Bakanı Elvan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Yine o müttefik dediğimiz devletlerin desteğiyle bir takım tüneller açılmış, yatırımlar yapılmış. O dağlar tahkim edilmiş, dağlar tünellerle birbirine bağlanmış. Bu bir terör örgütünün yapacağı iş midir? Bakıyorsunuz terör örgütünün elinde belki bir orduda bile bulunmayan o güçlü silahlar var. Kim verdi o silahları? Kim destek sağladı? O tünelleri kimler yaptı, kimler yaptırttı, kimler bunun finansmanını sağladı? Bu soruların cevabını 80 milyon milletimiz biliyor. Aslında tüm dünya da bunun cevabını biliyor. Onlar şundan emin olmalı, Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle başka ülkeleri karıştırmamalılar. Türkiye, bir kabile devleti değildir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, geçmişte 16 büyük devlet ve büyük imparatorluklar kurmuş, önemli kazanımlar elde etmiş, her zaman mazlumun ve mağdurun yanında olmuş bir millettir."

Elvan, programın ardından Karayolları Genel Müdürlüğünce yapımına başlanan merkez Toroslar ilçesi Akbelen Bulvarındaki katlı kavşakda incelemelerde bulundu.

Sahayı gezerek proje ve çalışmalarda gelinen son durum hakkında bilgi alan Elvan, yaptığı açıklamada, çalışmanın son derece kompleks ve büyük bir çalışma olduğunu vurgulayarak, kavşağı en kısa zamanda vatandaşın hizmetine sunarak trafik sıkıntısını ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Elvan, projenin yaklaşık 75 milyon liraya mal olacağını sözlerine ekledi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
UZAK DOĞU’DA DURU BULGUR RÜZGARI
"HER BİR BİREYİN MUTLU OLMASI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ"