Advert

Advert
Advert

Advert

Advert
Advert

“DİLİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”

“DİLİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ”
“DİLİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZ” admin
Bu içerik 619 kez okundu.
Advert

İlimizde gerçekleştirilen etkinliklerin düzenlendiği Piri Reis Kültür Merkezinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler alan Vali Meral, Kültür Merkezinin vatandaşlarımıza daha sağlıklı hizmet verebilmesi için mevcut eksikliklerin giderilmesi konusunda gereken çalışmaların yapılacağını ifade etti.

 Piri Reis Kültür Merkezinde kültür hizmeti veren Uluslararası Türkoloji Merkezi Türkçe Bilim Kütüphanesini de ziyaret eden Vali Meral, Kütüphane Müdürü Ali Türedi’den kütüphanede yer alan eserler hakkında bilgiler aldı. İlimize böyle bir merkezin kazandırılmasına katkı veren tüm yetkililere teşekkür eden Vali Meral, dilimizi canlı tutarak yaşatmak ve sahip çıkmak adına öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızın Türkçe Kütüphanesinden istifade edebileceklerini söyledi.

Türkoloji Merkezi Türkçe Kütüphanesinde, Türk dili araştırma kitapları yoğunlukta olan edebiyat, sözlük, ansiklopedi, tarih ve Türk sanat tarihi kitapları yer alıyor. Türkoloji merkezinde ayrıca kütüphanenin önemli koleksiyonlarından biri de yerel ve ulusal gazete arşivine sahip olması. Karaman genelinde çıkan gazetelerin de arşivlendiği merkezde ayrıca Osmanlıca yazmanın tıpkıbasımı eserleri olan Ahmet Karahisari’nin Kur’an-ı ve Mevlana’nın Divanı da yer alıyor.

Türkoloji merkezinde bunların dışında Millet Kütüphanesi, Ali Emiri koleksiyonun 700 civarında yazma eserin dijital kopyaları da bulunuyor.

Vali Meral, ayrıca aynı bina içerisinde faaliyetlerini devam ettiren ve bayanlara yönelik açılan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğüne bağlı dikiş nakış atölyesini gezerek, yetkililerden sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgiler aldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“RUHSATSIZ KUYU BARIŞI YAPILMALI”
“RUHSATSIZ KUYU BARIŞI YAPILMALI”
“SAĞLIKTA BAZI GELİŞMİŞ ÜLKELERDEN DAHA İYİYİZ”
“SAĞLIKTA BAZI GELİŞMİŞ ÜLKELERDEN DAHA İYİYİZ”