Advert

Advert
Advert

Advert

Advert

“ORDUMUZ AFRİNDE DESTAN YAZIYOR”

“ORDUMUZ AFRİNDE DESTAN YAZIYOR”
“ORDUMUZ AFRİNDE DESTAN YAZIYOR” admin
Bu içerik 511 kez okundu.
Advert

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Zeytin Dalı" harekatının milli bir görevi yerine getirdiğini vurgulayarak, "Türkiye bugüne kadar terörle mücadele konusunda tüm dünyaya kararlılığını göstermiştir. Hangi terör örgütü olursa olsun, ister PKK ister DEAŞ ister YPG ister DHKP-C hepsine yönelik olarak mücadelesini kararlılıkla sürdürmüş ama maalesef demokrasi, demokrasi diyenler insan haklarından bahsedenler sınıfta kalmışlardır. Koskoca NATO'nun ikinci büyük ordusuna sahip Türkiye Cumhuriyeti Devleti dururken teröristlerle işbirliği yapmayı tercih etmişlerdir. Eninde sonunda hata yaptıklarını göreceklerdir.Ordumuz Afrin’de destan yazıyor’ dedi..

KONSİAD tarafından düzenlenen toplantıya katılan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan:  Afrin'deki 'Zeytin Dalı Harekatı'nın kaçınılmaz olduğunu buna rağmen Türkiye'nin kalkınma hamleleri ile dünya ekonomisinde söz sahibi olduğunun altını çizdi. Konya sanayisinin çok büyük ilerlemeler kat ettiğini bildiren Elvan, bu anlamda sanayiciye her türlü desteği verdiklerini, vermeye de devam edeceklerini aktardı.

 Bakan Elvan, "Zeytin Dalı Harekatı milli bir görevi, bir insanlık görevini ifade ediyor. Türkiye, hangi terör örgütü olursa olsun; ister PKK, ister DEAŞ, ister YPG, hepsine yönelik olarak mücadelesini kararlılıkla sürdürmüş. Ama maalesef, 'Demokrasi, demokrasi' diyenler, insan haklarından bahsedenler sınıfta kalmıştır,? şeklinde konuştu.

"Ordumuz Afrin'de destan yazıyor"

Elvan, kahraman Mehmetçiğimizin bu teröristleri ortadan kaldıracağını, mücadelenin devam edeceğini dile getirerek, TSK'nın bu güce sahip olduğunu, genç-ihtiyar tüm Türk vatandaşlarının Afrin'e giderek, ordumuza destek vermek istediğini söyledi. Bakan Elvan, '2017 yılında ihracatta 157 milyar doları geçtik. Türkiye ekonomisinin 2017 yılında yüzde 2 civarında büyüyeceğini, ülkemizin ekonomik açıdan ciddi sıkıntılarla karşı karşıya kalacağını söylüyorlardı. 2017 yılında bizim beklentimiz yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme performansı," dedi. Bir yandan Afrin'de operasyon gerçekleştirilirken, diğer yandan ekonomideki eğilimlere baktıklarını hatırlatan Elvan, ocak ayında Tüketici Eğilim Endeksi'ne bakıldığında, tüketicilerin geleceğe yönelik beklentilerinin son derece olumlu olduğunu aktardı.

“AVRUPADA CAMİLERİMİZ YAKILIYOR “

"Her gün neredeyse Avrupa'nın bir ülkesinde camilerimiz yakılıyor"

 Avrupa Birliği ülkelerine ABD'ye yönelik eleştirilerde bulunan Bakan Elvan, konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bir ülke terör örgütleriyle işbirliği yapar mı? Maalesef yapıyorlar. Aslında kendi ülkeleri içindeki yasalara, anayasalara baktığımızda bu da bir suç. Terör örgütüne destek vermek bir anayasal suç. Bakıyoruz Avrupa'ya. Hani demokrasi insan hakları diyorlar. PKK'ya terör örgütü diyorlar. Bunu kendileri kabul ediyorlar. Her ortamda terör örgütü olduğunu ifade ediyorlar ama PKK terör örgütü mensupları Avrupa Parlamentosunda ve Avrupa'nın bir çok kentinde boy gösteriyor. Etkinlik düzenliyor. Oradaki kardeşlerimize saldırıyorlar. Her gün neredeyse Avrupa'nın bir ülkesinde camilerimiz yakılıyor. Bunlarda görülmüyor"

"Sivilleri öldüren onlar ama iftirayı bize atmaya kalkıyorlar"

Bakan Elvan, YPG ve PKK terör örgütünün Afrin'den Kilis ve Hatay ilimize saldırıda bulduğunu ifade ederek "Yüzlerce yıllık tarihi camimizi atıkları roketlerle tahrip ediyorlar. Sivil insanımız, genç çocuklarımızı öldürüyorlar. Sivilleri öldürüyorlar. Sesleri çıkmıyor ama kılı kırk yararak bir sivilin dahi canına bir şey olmasın düşüncesiyle hareket eden Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Türkiye Cumhuriyeti Devletimize saldırıyorlar. Sivilleri öldürüyorsunuz diye saldırıyorlar. Sivilleri öldüren onlar ama iftirayı bize atmaya kalkıyorlar. Tablo bu" ifadelerini kullandı.

"Artık yatırım yapma zamanı"

Bir yandan Afrin'de operasyon gerçekleştirilirken, diğer yandan ekonomideki eğilimlere baktıklarını hatırlatan Elvan, ocak ayında Tüketici Eğilim Endeksi'ne bakıldığında, tüketicilerin geleceğe yönelik beklentilerinin son derece olumlu olduğunu aktardı.

Elvan, Ekonomi Güven Endeksi'nin de yüzde 10 arttığını anımsatarak, vatandaşların ve tüketicinin ekonomiye olan güveninin tam olduğunu söyledi.

Rakamların, ekonomi ile göstergelerin son 6-7 yılın, bazı göstergelerde son 10 yılın en iyi rakamlarına ulaşıldığını belirten Lütfi Elvan, "Artık yatırım yapma zamanı. Dünya ekonomisi başta, Avrupa olmak üzere dünya ekonomisinde çok ciddi bir canlanma başladı. 2018 yılı için, 2011 yılından sonra en yüksek büyüme oranının gerçekleşeceği ifade ediliyor. Dünyadaki büyüme rakamları sürekli yukarı yönlü revize ediliyor. Yani canlı bir Avrupa pazarı ve dünya pazarı görüyoruz. Böyle bir ortamda mutlaka yatırım yapmalıyız, bu fırsatı Türkiye olarak değerlendirmeliyiz. Ülkenize, paramıza, kendinize güvenin, gelin bu yatırımları yapalım." ifadelerini kullandı.

Bakan Lütfi Elvan, yatırımlar için Türkiye'de yer alan teşvik tedbirleri ve destekler hakkında katılımcılara bilgi verdi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OKULLAR ARASI BADMİNTON MÜSABAKALARI SONA ERDİ
OKULLAR ARASI BADMİNTON MÜSABAKALARI SONA ERDİ
AK PARTİ’DEN  REKTÖR AKGÜL'E ZİYARET
AK PARTİ’DEN REKTÖR AKGÜL'E ZİYARET