Advert

Advert
Advert

Advert

KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI

KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI
KENT KONSEYİ GENEL KURULU YAPILDI admin
Bu içerik 420 kez okundu.
Advert

Karaman ilinde en geniş katılımlı yerel platform olan kent konseyinin olağan genel kurul toplantısı yapıldı.
Genel kurul toplantısına, Karaman Ak parti il başkanı  Mehmet Er,Ak Parti Merkez İlçe Başkanı  Mustafa Atabay Ak parti yerel yönetimler başkanı  Fatih Selek, Ak parti Kadın Kolları başkanı S İmiş Günenç, Karaman Kent Konseyi Başkanı  Ali Konukseven, İl sağlık, Aile ve sosyal politikalar, il kültür turizm, İl Müftülüğü ,İl Tarım,İşkur ,DSİ ,M.E.B, SGK gibi bazı yerel yönetim il müdürleri, Kent Konseyi temsilcileri, Kent Konseyi genel kurul üyeleri ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri ve değerli Karaman halkımız katıldı. 
Açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven; ‘Son üç ayda gerçekleştirilen faaliyetlerin yanı sıra, 2018 yılında yapılacak çalışmalara da değinerek, Kent Konseyi olarak Ortak Payda Karaman projesi çatısı altında, hemşehrilik bilinci ve hukuku ile kentin sorunlarına çözüm üretmek, yerel düzeyde demokratik katılımın yaygınlaştırılması, ortak yaşam bilincinin geliştirilmesi ile çok ortaklı ve çok aktörlü yönetişim anlayışının benimsenmesinin sağlanmasının önemine dikkat çekti. Başta kadın, engelli ve gençlik meclisleri ve çalışma grupları ile yürüttüğümüz birliktelik ve gönüllülük anlayışına dayalı çalışmalarımız, çeşitli toplum kesimlerinin kent yönetiminde aktif rol almalarına katkıda bulunmaktadır. Bu da Karaman ilimizin tarihi kültürel ve doğal değerlerine sahip çıkılarak sürdürülebilir bir kalkınma içinde, daha kaliteli ve yaşanabilir bir kent ve kentimizin hak ettiği yere ulaşmasında en önemli rolü oynamaktadır. Bununla birlikte kent vizyonunun geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunarak sosyal yardımlaşma ve dayanışma çerçevesi içerisinde çevreye duyarlılık ve saydamlık ilkelerini ön planda tutarak çalışmalarımıza devam edeceğiz’’ diyerek ,şuanda il müdürlükleri tarafından koordine edilen yeni proje ve komisyonlara Kent Konseyini dahil etmelerinden dolayı memnuniyet duyuyoruz’’ dedi.
Konuşmaların ardından hemşehrilerimizin sorularını yanıtlayan Kent Konseyi Başkanımız; Ortak Paydamız Karaman sözünü yineleyerek soruları yanıtladı. Kent Konseyi 2018 Olağan Genel Kurul Toplantısı İl müdürlerinin kentimiz için yapacakları projeler hakkında bilgi vermesi ve katılımcıların dilek ve temennileriyle sona erdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BİZİM DAVAMIZ  HİZMET DAVASIDIR”
“BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASIDIR”
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE