Advert

Advert
Advert

Advert

“VATAN SEVGİSİNİN EN BÜYÜK NİŞANESİ”

“VATAN SEVGİSİNİN EN BÜYÜK NİŞANESİ”
“VATAN SEVGİSİNİN EN BÜYÜK NİŞANESİ” admin
Bu içerik 502 kez okundu.
Advert

Şırnak'ın İdil ilçesinde 2016 yılında teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen özel harekat polisi Hakan Yılmaz’ın kızına Devlet Övünç Madalyası törenle verildi.
Törene Karaman Valisi Fahri Meral, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İlhan Şen, İl Emniyet Müdürü Fikret Bayraktar, Karaman Cumhuriyet Başsavcısı Hikmet Turan, AK Parti il başkanı Mehmet Er, KMÜ Rektörü Mehmet Akgül, şehit ailesi ve yakınları ile askeri ve sivil erkan katıldı.
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) toplantı salonunda düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Şehit Polis Memuru Hakan Yılmaz’ın hayatının okunmasıyla başladı.
Törende konuşma yapan Vali Fahri Meral, “ Aziz şehitlerimizin değerli aileleri, saygıdeğer gazilerimiz öncelikle hepinize hoş geldiniz diyorum. Hepinizi sevgiyle muhabbetle selamlıyorum. Sizlerle böyle anlamlı bir törende bir araya gelmekten büyük bir gurur ve şeref duyuyorum. Bugün ülkemizin her köşesinde şanlı bayrağımız dalgalanıyorsa eğer, binlerce yıldır hür ve bağımsız yaşıyorsak ve korkmadan geleceğe umutla bakabiliyorsak bunları aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Devletimiz 2933 sayılı madalya ve nişanlar kanunu gereği Şehit Polis Memuru Hakan Yılmaz’ın kızı Tuana Sümeyye Yılmaz’ı devlet övünç madalyası ile onurlandırmıştır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan adına ona bugün takdim edeceğimiz bu madalya vatan sevgisinin en yüce nişanesidir. Hayatın tüm zorluklarına ve bu yurda el uzatmak isteyecek her türlü ihanete karşı bu milletin evlatlarına, vatan sevgisini ve bu uğurda mücadele etmenin yüceliğini gösterecek önemli bir hatıradır. Bu duygularla şehitlerimize ruhlarını şad, mekanları cennet olsun diyoruz. Gazilikle şereflenen ve daha sonra ebedi aleme intikal eden gazilerimizi rahmetle anarken, hayatta olan gazilerimize hayırlı ve uzun ömürler diliyoruz. Tekrar tüm katılımcıları sevgi, saygı ve muhabbetle selamlıyorum .” dedi.
Daha sonra Vali Meral, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan adına devlet övünç madalyasını Şehit Polis Memuru Hakan Yılmaz’ın  kızları, Tuana Sümeyye ve Kübra Yılmaz’a takdim etti. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BİZİM DAVAMIZ  HİZMET DAVASIDIR”
“BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASIDIR”
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE