Advert

Advert
AdvertAdvert

“BASINDA CİDDİ DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR”

“BASINDA CİDDİ DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR”
“BASINDA CİDDİ DEĞİŞİME İHTİYAÇ VAR” admin
Bu içerik 667 kez okundu.
Advert

Karamanoğlu Mehmetbey Gazeteciler Cemiyet Başkanı Hüseyin Oğuz, medya alanında kapsamlı bir değişime, yenilenmeye ihtiyaç duyulduğunu belirterek:

“Gazeteciler gününe,gerçek basın çalışanları bir çok sorun ile birlikte giriyor. Özgürlüklerden çalışma koşullarına, mesleki standartlardan yasal düzenlemelere kadar bir dizi sorunumuz çözüme kavuşturulmalı, çalışma koşulları mutlaka iyileştirilmelidir” dedi..

Karamanoğlu Mehmetbey Gazeteciler Cemiyet Başkanı ve İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oğuz:

“Basın Milletimizin müşterek sesidir, gözü ve kulağıdır. Halkın haber ve bilgi edinme özgürlüğü ise demokrasinin olmazsa olmazlarından biridir. Tarafsız ve evrensel temel kurallara uygun ilkelerle yayıncılık yaparak, kamuoyunu aydınlatan, halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak aynı zamanda kamusal görev yapan tüm basın çalışanlarımızın 10 Ocak Gazeteciler Günü’nü kutlarım.

Gerçek gazeteci olanlar, bu alanda stres ve yoğunluk içerisinde haber peşinde koşan gazeteciler, bugüne kadar her zaman özverili ve fedakarca çalışmalarını sürdürmüştür. İlkeli yayının yanı sıra her zaman belli bir duruşları ve prensipleri olmuştur. En önemli duruşları ise ‘Millet, Bayrak, Vatan ve Devlet’ duyarlılığı ile bu yönde gösterdikleri hassasiyettir. Anadolu basını başta olmak üzere sorunların ivedikle çözülmesini bekliyor ve 10 Ocak gazeteciler gününü kutluyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“TOPLUMSAL CİNSİYET KÜLTÜREL BİR İNŞADIR”
“TOPLUMSAL CİNSİYET KÜLTÜREL BİR İNŞADIR”
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR