Advert
Advert

“KARAMAN GÜZEL ŞEYLERE LAYIK”

“KARAMAN GÜZEL ŞEYLERE LAYIK”
“KARAMAN GÜZEL ŞEYLERE LAYIK”
Bu içerik 1599 kez okundu.
Advert

Devlet Eski Bakanı Saffet Sert, Karaman’ı çok gelişmiş olarak bulduğunu ,ciddi yatırımlar alan Karaman’ın hep iyi şeylere layık olduğunu söyledi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi 18.gaziemir Anavatan Partisi Milletvekili Kadir Demir ve Anavatan Partisi Konya İl Başkanı Nazmi Sırıt ile birlikte Gazete Anadolu’yu ziyaret eden Devlet Eski Bakanı Saffer Sert:
“Karaman’a Rahmetli Cumhurbaşkanımız Turgut Özal ile birlikte hizmet çığrını başlatan bizleriz. Yani Karaman’ın gelişmesi yönünde ilk kapıyı açan Turgut Özal’ın talimatları ile Anavatan kadrolarıdır.21 Haziran 1989 yılında Karaman’ın makus talihini il yaparak,ilk adımı attık. Karaman,Konya’nın ilçesi idi ve  Karaman ile birlikte Ereğli ile Akşehir’de il olmayı talep ediyordu. Ne var ki Karaman il olmayı çok istedi,hakkederek oldu. Rahmetli Turgut Özal’ın Karaman’a karşı özel bir sevgisi,sempati bulunuyordu. 1989 yılı Mar ayında mahalli seçimler yapılmıştı ve Karaman’da Belediye Başkanı Adayımız rahmetli Hasan Özkaymak rekor bir oyla seçildi. Anavatan partisi bir ilçede oy rekoru kırdı ve Özal’an Başkan Özkaymak’a sevgisi,muhabbeti  arttı. Başkan Özkaymak rahmetli olduğunda ise çok üzülmüştü. Ereğli ve Akşehir’e rağmen Özal’ın talimatı ile Karaman il oldu.”
Karaman’a hizmet eden herkesi hayır ile yad etmenin görevleri olduğun söyleyen Devlet Eski Bakanı Saffet Sert:
“Karaman bu defa çok farklı gördüm. Yollarından tutunda, hızlı treni, yapımına başlanılan havalimanı
İle ciddi şekilde hizmet almış görünüyor. Tabi burada Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın hakkını teslim etmek gerekir. Karaman her geçen gün büyümeye,gelişmeye devam edeceğine şahitlik ettim ve mutlu oldum.,Bu vesile ile tüm Karaman’lı hemşehrilerime sevgilerimi,muhabbetlerimi iletiyorum.”

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“FETÖ, TÜRKİYE PROJESİNİ AŞAN BİR ABD OLUŞUMUDUR”
“FETÖ, TÜRKİYE PROJESİNİ AŞAN BİR ABD OLUŞUMUDUR”
YENİ VALİLER KARARNAMESİ YOLDA !
YENİ VALİLER KARARNAMESİ YOLDA !