Advert

Advert
AdvertAdvert

“DÜNYA ŞAMPİYONU BAL YETİŞTİRİYORUZ”

“DÜNYA ŞAMPİYONU BAL YETİŞTİRİYORUZ”
“DÜNYA ŞAMPİYONU BAL YETİŞTİRİYORUZ” admin
Bu içerik 635 kez okundu.
Advert

Karaman Ziraat Odası Başkanı Recep Muğlu, Karaman’dan Dünya şampiyonası bal üretildiğini ve bal üretiminin artırılması için oda olarak yetiştiricilerin yanında olduğunu söyledi.
Zirata Odasında düzenlenen Arıcılık seminerinde konuşan KZOB Recep Muğlu:
“Tarımın her alanında Çiftçilere verdiğimiz desteğin arı yetiştiricileri içinde geçerli olduğunun bilinmesi gerekir., önümüzdeki yıllarda da arı ve bal üretimin artılması,geliştirilmesi ve sorunlarının çözülmesi için yapılması gereken ne varsa Karaman Ziraat Odası olarak yetiştiricilerimizin yanındayız. Karaman’da Dünya şampiyonu olan bal yetiştiriliyor ve bunu iyi değerlendirmeliyiz.”
Toplantıda söz alan Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Gürsel Yasan konuşmasında;
"558 aktif üyemiz var. 63 bin 800 arı kolonisi var. 600 ile 800 ton arasında bal üretiyoruz. Bu sene rekoltemiz 700 ton oldu. 120 ton bal mumu, 30 ton polen, 50 kilo arı sütü üretiyoruz. Yaptığımız araştırmalarda ilimiz genelinde 200 bin arı kovanının olabileceğini tespit ettik. Yani şu anda yaklaşık 140 bin adet arı kovanı açığımız var. Balımız çok kaliteli. Petekli balda dünya birinciliğimiz var. Arıcılarımız hep 50 yaş üzeri. Genç arkadaşların arıcılığa teşvik edilmesi lazım. Taleplerimiz arı taşımada kullanacağımız araçların ve arıcılık malzemelerinin desteklenmesi." İfadelerine yer verdi.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“TOPLUMSAL CİNSİYET KÜLTÜREL BİR İNŞADIR”
“TOPLUMSAL CİNSİYET KÜLTÜREL BİR İNŞADIR”
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR