Advert

Advert
Advert

Advert

SNOWTRACK’IMIZ VAR, PİSTİMİZ YOK !

Bursa’nın Uludağ’ı vardı, Konya’nında Derbent’i oluyor, Ermenek ise yıllardır ihaleyi bekliyor

SNOWTRACK’IMIZ VAR, PİSTİMİZ YOK !
SNOWTRACK’IMIZ VAR, PİSTİMİZ YOK ! admin
Bu içerik 814 kez okundu.
Advert

Konya'nın Derbent ilçesindeki bazı bölgeler "Konya Derbent Aladağ Kültür ve Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi" olarak tespit edilmesi kararı  Resmi Gazetede yayımlandı. Ermenek ilçesini Anadolu’nun gözdesi yapacak olan Kayak merkezinde Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan tarafından ciddi adımlar atılmasına rağmen, merkezin ihalesi ise bir türlü yapılamıyor.

Konya Derbent Aladağ Kültür ve Turizm Korumu ve Gelişim Bölgesi olarak ilan edilmesinedn sonra Yıllardır bu kararı beklediklerini dile getiren Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Derbent'in hem gelişim bölgesi, hem de turizm bölgesi ilan edilmesi ile Derbent'in çehresinin değişeceğini ifade ederek tesislerin 2018 yılında yapılacağını müjdesini verdi.

. Özel yatırımcılara seslenen Acar: "Devlet özel yatırımcılara dolaylı yoldan yüzde 60-70 destek verecek. Tesisler Konya özellikle İç Anadolu Bölgesi için büyük bir boşluğu dolduracak. Muhafazakâr kesim, tesisten rahatlıkla istifade edecek. 7'den 77'ye Derbent, misafirlerini ağırlayacak. Yatırımcılar, zaten sabırsızlık ile bekliyordu. Çok fazla ilgi var. Bu ilgiden memnunuz. Ayrıca Derbent'te yeni istihdam alanları açılacak. Amatör ligden süper lige yükseldik. Derbent'in şuanki durumunu en iyi bu cümle özetliyor. Zor şartlarda mücadele eden bir bölgeyiz. Göç veriyoruz. Bu göçün önüne geçilecek. Bölge tam tersine göç alacak. Mutluyuz. Tesislerimizin açılışını da inşallah Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile yapmak istiyoruz."

ERMENEK KAYAK MERKEZİ BEKLİYOR

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan çok ciddi destekler verdiği,daha sonra ilçeye kar ezme makinesini bile göndermesine rağmen, nedense ihale için bir türlü düğmeye basılamıyor.Alt yapısında ilerleme kaydedilmesine rağmen, 300-400 bin lira civarındaki kayak merkezinin ihalesi ise gerçekleştirilemiyor.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın girişimleri ile 1 milyon lira değerindeki   Snowtrack (Kar ezme ve Sıkıştırma Makinası)   2017 yılının Nisan ayında Ermenek ilçesine getirilmişti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BİZİM DAVAMIZ  HİZMET DAVASIDIR”
“BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASIDIR”
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE