“DESTEK BAŞVURUSU İÇİN İKİNCİ ŞANS”

“DESTEK BAŞVURUSU İÇİN İKİNCİ ŞANS”
“DESTEK BAŞVURUSU İÇİN İKİNCİ ŞANS” admin
Bu içerik 262 kez okundu.
Reklam

2017 yılı anaç koyun keçi desteklemesi için Koyun Keçi Bilgi Sistemi'ne 24 Kasım'a kadar başvuruda bulunamayan yetiştiriciler, 11-15 Aralık 2017 tarihlerinde müracaatlarını yapabilecek.
Karaman Koyun Keçi Yetiştiricileri  Başkanı Yücel Yaman , anaç koyun keçi başına bu yıl verilecek 25 lira destekten yararlanabilmek için 11-15 Aralık tarihleri arasında başvuru yapılabileceğini bildirdi.
Koyun Keçi Bilgi Sistemi'ne yapılacak başvuruların 24 Kasım'da sona erdiğini ancak başvuruda bulunamayan çiftçilerin talebi üzerine sistemin yeniden açılacağını belirten Yücel Yaman , yarım milyon hayvanın daha kaydının yapılmasını beklediğini söyledi.
Geçen yıl 180 bin 54 yetiştiricinin, 20 milyon 751 bin hayvan için toplam 518 milyon 781 bin lira destekleme ödemesi aldığına dikkati çeken Yaman , şunları kaydetti: "2017 yılı desteklemeleri için başvuruda bulunan yetiştirici sayısı 201 bin 481 olup 29 milyon 495 bin hayvan sistemde görünmektedir. Geçen yıla göre müracaatta bulunan yetiştiricilerin sayısında ve hayvan sayısında artış görünmektedir. Sistemin 1 hafta açılacak olmasıyla hem yetiştirici sayısında hem hayvan sayısında belirgin bir artış olacak, daha da önemlisi yetiştiricilerimizin mağdur olması önlenecektir"
Yücel Yama nanaç koyun keçi destekleme ödemelerinin çoğunlukla haziran ayında yapıldığını belirterek, ödemelerin erkene çekilerek, 2018'in Şubat veya Mart ayında yapılmasını istediklerini ifade etti.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KARAMAN'DA KARNE HEYECANI
KARAMAN'DA KARNE HEYECANI
SENEGALLİ ÖĞRENCİDEN İSTİKLAL MARŞI !
SENEGALLİ ÖĞRENCİDEN İSTİKLAL MARŞI !