Advert

Advert
Advert

Advert

“ESNAFIMIZI RAHATLAMAMIZ LAZIM”

“ESNAFIMIZI RAHATLAMAMIZ LAZIM”
“ESNAFIMIZI RAHATLAMAMIZ LAZIM” admin
Bu içerik 552 kez okundu.
Advert

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Meslek Eğitimini Geliştirme Kurulu Toplantısı'nın açılında yaptığı konuşmada, AK Parti hükümetlerinin esnafın sorunlarıyla yakından ilgilendiğine dikkati çekti.
Tüfenkci, "Artık KOSGEB'de esnaflara yönelik, hizmet erbabına yönelik bölümü ayıralım, bunu bir bakanlığa verelim istiyoruz. KOSGEB üzerinden esnaflara verilen kredilerde problemler çıkıyor, alımı için birçok şart getiriliyor çünkü oradaki bürokrat esnafı tanımıyor. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız konuya olumlu bakıyor. Siz de destek olursanız esnafımıza daha hızlı ulaşabileceğimiz bir finansman kaynağı ortaya koyabilir, burada yapacağımız modellemelerle daha farklı destekler üretebiliriz. Önümüzdeki aylarda bunu da neticelendirmiş oluruz. En önemli sorunlarımızdan biri de zincir marketlerin hızla çoğalması. Bu noktada da çalışmalarımızı hızlandırmamız, esnafımızı rahatlatmamız lazım." dedi.
"Bu yıl 210 bin 747 yeni iş yeri açıldı"
Tüfenkci, esnafa kullandırılan kredi faizlerinde önemli iyileştirmeler yaptıklarını, kredi üst limitlerini işletme kredileri için 200 bin liraya, yatırım kredileri için 500 bin liraya çıkardıklarını bildirdi.
Bu yıl itibarıyla 210 bin 747 yeni iş yeri açıldığı ve farklı nedenlerle 87 bin iş yerinin kapatıldığı bilgisini veren Tüfenkci, "Esnaf ve sanatkarların piyasa şartlarına karşı mutlaka korunması ve güçlendirilmesi gerekiyor. Esnafımızı büyütüp tüccar haline getirmeyi, tüccarımızı büyütüp sanayici yapmayı hedefliyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.
PTT ile de esnaf ve sanatkarlar için iş birliği yaptıklarını açıklayan Tüfenkci, "Esnafımıza ayrıcalıklı işlem yapılacak, çok farklı avantajlar sağlanacak. Çalışmalarımızı tamamlamak üzereyiz, yakında lansmanını yapacağız." diye konuştu.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“BİZİM DAVAMIZ  HİZMET DAVASIDIR”
“BİZİM DAVAMIZ HİZMET DAVASIDIR”
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE
AK PARTİ ERMENEK’TE GÜÇLÜ LİSTE