KUNTOĞLU KONYA’YA MI GİDİYOR?

KUNTOĞLU KONYA’YA MI GİDİYOR?
KUNTOĞLU KONYA’YA MI GİDİYOR? admin
Bu içerik 1356 kez okundu.

Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun , Konya Milli Eğitim Müdürü olacağı iddiası ortaya atıldı.

Karaman’da göreve başlamasının ardından, eğitim camiasında birlik beraberliği sağlayarak güzel işlere imza atan ve  herkesin takdirini kazanan başarılı il Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nun Konya, il milli eğitim müdürü olacağı iddia edildi.

Konya’nın siyasi nabzını en iyi tutan gazetecilerden olan Kerim İşkan, Merhaba gazetesinde kaleme aldığı yazı ile Mevlüt Kuntoğlu’nun Konya Milli Eğitim Müdürü olacağını iddia etti.Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Latif Selvi’nin, Konya Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy ile anlaşamadığı ve Konya il milli Eğitim Müdürlüğünü en iyi şekilde icra edecek olan Mevlüt Kuntoğlu’nun Konya Milli Eğitim müdürü yapmak için çalışma başlattığını iddia etti.

Kerem İşkan’ın bu konudaki yazısı şu şekilde:

SELVİ ARKADAŞINI İSTİYOR

Milli Eğitim Müdürlüğü ile ilgili son günlerde siyasi kulislerde amansız bir rekabet göze çarpıyor…Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Latif Selvi siyasi kulislerde konuşulanlara göre şuaralar kafayı Konya Milli Eğitim Müdürlüğüne takmış durumda.

Bu konudaki girişimleriyle Konyalı siyasetçileri kızdırsa da, Konya Milli Eğitim İl Müdürünü değiştirtmek için bakanlıkta mesai harcadığı söyleniyor…Selvi’nin bakanlığa Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy’u görevden aldırarak yerine liseden sınıf arkadaşı olan Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kuntoğlu’nu önerdiği konuşuluyor.

Mevlüt Kuntoğlu ise kısa sürede çok il değiştiren bir eğitimci… Mardin’e görevlendirildi, kısa süre sonra Sakarya’ya gitti dört ay öncede Karaman’a geldi, Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Kuntoğlu il müdürü olarak gelmesiyle şuanda ortada kaldığı konuşuluyor…Kuntoğlu buradan da Konya’ya gelmek istiyor…

Konyalı siyasiler Prof.Dr. Mehmet Koç’un Sağlık İl Müdürlüğü konusunda hem fikirler, görüş ayrılığı bulunmuyor…Ama İl Milli Eğitim Müdürü konusunda kavga büyük… Milletvekillerinin çoğunluğu ve teşkilat Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Mukadder Gürsoy ile devam niyetinde…Ama bakanlığı kurcalayanlar, Konya’ya rağmen yeni bir oldu bittiyi önümüze koyacaklar mı göreceğiz

…Kaynak: İki müdürlükte, iki farklı gelişme..! - Kerem İşkan

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“YENİ BİR DELİLE ULAŞTIK”
“YENİ BİR DELİLE ULAŞTIK”
CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULDU
CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULDU