“KARAMAN KALİTELİ EKMEK İSTİYOR”

“KARAMAN KALİTELİ EKMEK İSTİYOR”
“KARAMAN KALİTELİ EKMEK İSTİYOR” admin
Bu içerik 427 kez okundu.

Ongun A.Ş kurucularından olan, tanınmış iş adamlarından Burhanettin Cevher, Karaman’da ekmek kalitesinin istenilen düzeye gelemediğini ve bunun için Ongun A.Ş’nin konuya el atarak, kaliteli ekmek üretimi için ekmek fabrikası kurması gerektiğini söyledi.

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ve Ongun A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Beytullah Karakaş’ın bir ilke imza atarak, 43 yıl sonra Ongun A.Ş kurucuları ile şirketin büyümesinde emeğe geçenlere düzenlediği Vefa toplantısında, söz alarak bir konuşma yapan,1974 yılında Ongun A.Ş’nin kurucuları arasında yer alan Burhanettin Cevher:

“Karaman halkı kaliteli ekmek tüketemiyor. Nedense bu şehirde ekmek kalitesi bir türlü yükseltilemedi. Biz diyoruz ki, Karaman halkının en doğal hakkı kaliteli ekmek yemektir. Bunun için güzel işler başaran Ongun A.Ş’yi göreve davet ediyorum. Bunun için Ankara Halk ekmek örnek olarak alınabilir. Bir heyet giderek Ankara Halk ekmeği incelesin, onun küçüğü Karaman’a kurulsun. O zaman biz bu yıllardır çözülemeyen bu problemimizden kurtuluruz. Karaman’ın kaliteli ekmek yemek hakkıdır.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“YENİ BİR DELİLE ULAŞTIK”
“YENİ BİR DELİLE ULAŞTIK”
CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULDU
CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULDU