Advert

“CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI” KUTLANIYOR

“CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI” KUTLANIYOR
“CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI” KUTLANIYOR admin
Bu içerik 257 kez okundu.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl 1 – 7 Ekim tarihleri arasında farklı temaların ele alınarak kutlandığı “”Camiler ve Din Görevlileri Haftası” düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

 Bu yıl “Cami, Şehir ve Medeniyet” temasının işlendiği hafta nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Yaman ilimizde bir konferans verdi.

 Piri Reis Kültür merkezinde düzenlenen konferans, Kuranı Kerim tilaveti ile başlarken programın devamında İl Müftüsü Muhammed Lutfi Ketenci, hafta nedeniyle düzenlenen etkinlikler hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Diyanet İşleri Başkanlığınca hazırlanan sinevizyon gösteriminin ardından Prof. Dr. Ahmet Yaman, camiler ve camilerinin hayatımızdaki yeri ve önemine dair bir konferans verdi ve programın sonunda katılımcıların günlük hayata dair sorularını yanıtladı.

Konferansın ardından Vali Meral, verdiği konferans ve aydınlatıcı bilgiler nedeniyle Prof. Dr. Yaman’a teşekkür ederek böyle önemli bir etkinliğe katılmasından ve ilimizde bulunmasından dolayı kendisine çiçek verdi.

 Programa, Vali Fahri Meral, Diyanet İşleri Başkanlığı Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ahmet Yaman, İl Müftüsü Muhammed Lutfi Ketenci, din görevlileri, vaizler ve Müftülük çalışanları katıldı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
ŞEHİTLİK ZİYARET EDİLDİ
“BAYRAMLAR İLAHİ BİR ARMAĞANDIR”
“BAYRAMLAR İLAHİ BİR ARMAĞANDIR”