“BU İNANÇLA KİMSE SIRTIMIZI YERE GETİREMEZ”

“BU İNANÇLA KİMSE SIRTIMIZI YERE GETİREMEZ”
“BU İNANÇLA KİMSE SIRTIMIZI YERE GETİREMEZ” admin
Bu içerik 395 kez okundu.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan,ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz diyerek:

"Bu göğüslerde bu iman oldukça, bu millette bu inanç oldukça kimse bizim sırtımızı yere getiremez, getiremeyecek de.  Türkiye onlara rağmen büyüyecek, onlara rağmen güçlenecek, onlara rağmen kalkınacaktır. Biz çünkü gücümüzü milletten alıyoruz, arkamızda millet var. Rotamızı millet çiziyor, biz de o rotada ilerliyoruz. Milletimizin bize vermiş olduğu istikametten asla sapmadık, sapmayacağız" dedi

"Ekonomimiz tüm dünyayı şaşırtmaya, uluslararası kuruluşları yanıltmaya devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 5.2, ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 büyüme performansı gerçekleştirdik. İnşallah 3. çeyrekte yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme performansı bekliyoruz." dedi.

Elvan, partisinin  Yenişehir ilçe başkanlığının Dia Center'de düzenlenen olağan kongresinde yaptığı konuşmada, partililerle buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Milletin her bir ferdinin son derece değerli olduğunu belirten Elvan, "Kökeni, fikri, düşüncesi ne olursa olsun, sandığa giden her vatandaşamız bizim için biriciktir ve değerlidir. Her insanımızın hayatı bizim için kıymetlidir. Yine her insanımızın kararı bizim için değerlidir, kıymetlidir. Birlikte yaşama bilincimizin, toplumsal hayatımızın hiçbir şekilde yara almasına gönlümüz asla razı olmaz. Biz başka ülkelerden farlıyız. Biz başka devletlere, milletlere benzemeyiz." diye konuştu.

Bir yandan yatırımlar yapılırken bir yandan da ekonomiyi güçlendirdiklerini anlatan Elvan, şöyle devam etti:

"Üstelik bunu etrafımızdaki tüm gelişmelere ve zorluklara rağmen yapıyoruz. Ekonomimiz tüm dünyayı şaşırtmaya, uluslararası kuruluşları yanıltmaya devam ediyor. Yılın ilk çeyreğinde yüzde 5.2, ikinci çeyreğinde yüzde 5,1 büyüme performansı gerçekleştirdik. İnşallah 3. çeyrekte yüzde 7'nin üzerinde bir büyüme performansı bekliyoruz.  Türkiye olarak  Çin ve  Hindistan'dan sonra en hızlı büyüyen ülke konumundayız. Ülkemizle, hükümetimizle gurur duyuyoruz. Hem 7 düvele karşı mücadele edeceksin hem etrafında bir ateş çemberi olacak hem bir sürü terör örgütüyle mücade edeceksin hem de ekonomiyi büyüteceksin. Bunun bir adı olacaksa onun adı sadece başarıdır. Çünkü biz milletimiz için çalışıyoruz, geceleceğimiz olan çocuklarımız, torunlarımız için çalışıyoruz."

Bu millette bu inanç oldukça kimse bizim sırtımızı yere getiremez"

Mehmet  Akif Ersoy'un İstiklal Marşı dizelerine atıfta bulunan Elvan, "Bu göğüslerde bu iman oldukça, bu millette bu inanç oldukça kimse bizim sırtımızı yere getiremez, getiremeyecek de.  Türkiye onlara rağmen büyüyecek, onlara rağmen güçlenecek, onlara rağmen kalkınacaktır. Biz çünkü gücümüzü milletten alıyoruz, arkamızda millet var. Rotamızı millet çiziyor, biz de o rotada ilerliyoruz. Milletimizin bize vermiş olduğu istikametten asla sapmadık, sapmayacağız" dedi.

"Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz"

Bir yandan ekonomiyi güçlendirirken bir yandan da terörizmle mücadele gerçekleştirildiğine işaret eden Elvan, şunları söyledi: "Düşmanımız çok; bir yanda FETÖ, bir yanda  PKK, bir yanda DEAŞ, bir yanda DHKP-C. Bir yığın terör örgütü ve onların arkasında bir yığın destekçisi, topyekun olarak aynı amaç doğrultusunda ülkemize milletimize saldırıyorlar. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz. Karşılarında sıradan bir devlet yok. Karşılarında çağ açıp çağ kapamış  Fatih'in,  Avrupa'yı titretmiş Kanuni'nin,  Türkiye Cumhuriyeti'ni kurmuş ve düşmana haddini bildirmiş Mustafa Kemal'in torunları var. Karşılarında 16 büyük devlet kurmuş bir millet var. Karşılarında adam gibi adam, yedi düvele karşı dimdik duran Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan var. Güvenlik güçlerimiz, dağda, bayırda, kırda bu hainlere bir bir haddini bildiriyor, bundan sonraki süreçte de bildirmeye devam edecek. Terörün kökünü kazıyacağız demiştik, terörün kökünü kazıyoruz. Mücadelemiz büyük. Yedi düvele karşı mücadele ediyoruz, terör örgütlerine karşı mücadele ediyoruz, destekçilerine karşı da mücadele ediyoruz. Ama biz güçlü bir ülkeyiz. Bu mücadelemiz devam edecek, Allah'ın izniyle güçlü ve büyük  Türkiye'yi, dünyanın ilk 10 büyük ekonomisi arasına sokacak  Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz."

Lütfi Elvan,  Türkiye'nin her şeye rağmen büyümeye, güçlenmeye devam ettiğini ve kalkındığını aktardı.

Türkiye'nin gücünü milleten aldığını vurgulayan Elvan, rotayı milletin çizdiğini, milletin verdiği istikametten asla sapmadıklarını ve sapmayacaklarını dile getirdi.

Bir yandan ekonomiyi güçlendirirken bir yandan da terörizmle amansız bir mücadele gerçekleştirdiklerinin altını çizen  Bakan Elvan, "Düşmanımız çok. Bir yanda FETÖ, bir yanda  PKK, bir yanda DEAŞ, bir yanda DHKP-C. Bir yığın terör örgütü ve onların arkasında bir yığın destekçisi. Topyekun olarak aynı amaç doğrultusunda ülkemize, milletimize saldırıyorlar. Ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar hepsinin hakkından geldik, geliyoruz ve geleceğiz. Karşılarında sıradan bir devlet yok. Karşılarında çağ açıp çağ kapamış  Fatih'in,  Avrupa'yı titretmiş Kanuni'nin,  Türkiye Cumhuriyetini kurmuş ve düşmana haddini bildirmiş Mustafa Kemal'in torunları var. Karşılarında 16 büyük devlet kurmuş bir millet var. Karşılarında adam gibi adam 7 düvele karşı duran Cumhurbaşkanımız  Recep Tayyip Erdoğan var. Sizler varsınız." değerlendirmesinde bulundu.

Kalkınma  Bakanı Elvan, güvenlik güçlerinin dağda, bayırda, kırda hainlere bir bir haddini bildirdiğini ve bundan sonra da bildirmeye devam edeceğini vurguladı.

Terörün kökünü kurutacaklarını kaydeden Elvan, "Mücadelemiz büyük. 7 düvele karşı, terör örgütlerine, destekçilerine karşı mücadele ediyoruz. Ama biz güçlü bir ülkeyiz. Bu mücadelemiz devam edecek. Allah'ın izniyle güçlü ve büyük  Türkiye'yi, dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına sokacak,  Türkiye'yi birlikte inşa edeceğiz. Sizlerin desteğiyle inşa edeceğiz." ifadesini kullandı.

Elvan,  Mersin'e yapılan ve yapılacak olan yatırımları da anlattı.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”
“ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ”
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR”
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET YAŞAYACAKTIR”