KİM BU FETÖ’CULAR ?

Karaman Serbest Bölgeye ortak olmak isteyen Terör örgütü bağlantı şirketler kabul edilmedi

KİM BU FETÖ’CULAR ?
KİM BU FETÖ’CULAR ? admin
Bu içerik 919 kez okundu.

Karaman Serbest bölge için şirket kuruluş aşamasında, şirkete ortak olmak isteyen ancak FETÖ/PDY
İle bağlantıları tespit edilen bazı şirketlerin bu talepleri geri çevrildi ve sakıncalı oldukları gerekçesi ile Serbest bölge şirketine ortak edilmedi.
Karaman adına çok önemli bir yatırım olan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Tarım Orman ve Köy İşleri Komisyon Başkanı Recep Konuk’un ısrarla takibi sonunda, bir çok ili geride bırakarak onay aldığı Karaman Serbest Bölge için geri sayım sürüyor.
 Karaman Serbest Bölgede ,geçtiğimiz ay başlayan arsa devir süreci tamamlandı ve hazineye ait olan arsanın Karaman Belediyesi'ne devri gerçekleşti.
Karaman sanayisi ve ekonomisine büyük katkı sağlayarak daha ileri bir seviyeye taşıyacak olan Karaman Serbest Bölge'de çok önemli bir aşama daha tamamlandı. Maliye Bakanlığı'nın 19.07.2017 tarih ve 21190 sayılı kararıyla Karaman Serbest Bölgenin kurulacağı hazineye ait toplam 1.677.891,22 m2 alana sahip arsanın belediyeye devir işlemi tamamlandı.
KİM BU FETÖ’CU ŞİRKETLERİN ORTAKLARI 
Karaman Serbest bölgesi için düğmeye basılırken, Karaman’da faaliyet gösteren şiketlerden niyet mektubu istendi ve şirketlerin Serbest bölge için kurulacak yeni şirkete ortak olup olmayacakları soruldu.Bunun üzerine 40 ‘a yakın şirket ortak olabileceklerini bildirmesine rağmen, ortaklık payı için 27 şirket yükümlülüklerini yerine getirdi ve ortak olmak istediğini beyan etti.
Evrakların tamamlanması ile birlikte kuruluş aşamasına geçilen Karaman Serbest bölge ortak adayları Sicil müdürlüğüne bildirildi.Ne var ki , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Sanayi Bakanlığı tarafından sicil müdürlüklerine gönderilen FETÖ terör örgütü bağlantılı olan şirketler listesinde,  ortaklık için müracaat eden üç firmaya rastlandı ve bu üç firmanın şüpheli olması nedeniyle, Karaman Serbest Bölge’ye ortaklığı red edilerek,kabul edilmedi.
Şimdi bu şirketlerin ve ortaklarının kimler olduğu merak konusu olurken, son dönemde sulandırılmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarla ‘İnlerine Girin’ talimatına rağmen , devlet tarafından terör örgütü bağlantılı olduğu gerekçesi ile Karaman Serbest bölge şirketine ortak edilmeyen Pensilvanya ilişkili isimlerin hala içimizde bizimle birlikte ,büyük bir pişkinlikle yoluna devam ettiği ortaya çıktı.
KARAMAN SERBEST BÖLGEDEKİ SON DURUM !
Serbest bölgenin arsa devir süresinin tamamlanması ile imza töreninde konuşan AK Parti Karaman Milletvekili Recep Şeker şunları kaydetti: “İhracata yönelik yatırım ve üretimi teşvik etmek, uluslararası yatırım ve teknoloji girişini hızlandırmak, ekonominin girdi ihtiyacını ucuz ve düzenli şekilde temin etmek, dış ticaret ve finansman hizmetlerinden daha fazla yararlanmak amaçlarıyla hayata geçen serbest bölge uygulaması bugün 18 serbest bölge ile yoluna devam etmektedir. 2016 sonu itibarıyla serbest bölgelerimizde 530'u yabancı, 1.495'i yerli olmak üzere toplam 2.025 firma faaliyette bulunuyor. Hâlihazırda serbest bölgelerimizde toplam 66.095 kişi istihdam ediliyor. Buna ek olarak, Serbest bölgelerin 2016 sonu toplam ticaret hacmi 19 milyar dolar olmuştur. Bu tutarın 7 milyar doları yurtdışına yapılan satışlardır.  Ayrıca, Serbest bölgelerde 2016 itibarıyla, yaklaşık 34,6 milyon doları kamuya ait olmak üzere, toplam 4,6 milyar dolarlık yatırım gerçekleştirilmiştir. 2016 Ocak-Aralık döneminde 110,2 milyon TL'lik serbest bölgeler özel hesap geliri, bütçeye gelir olarak kaydedilmiştir. Karaman Serbest Bölge kurulum aşamasının tamamlanmasıyla ekonomi adına bu verilere katkı sağlayacağına inanıyoruz.”
Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Mevcut sanayimize daha çok ivme kazandıracak, ekonomiyi güçlendirecek ve istihdam sağlayacak olan Serbest Bölgenin Karaman’a kurulması bizim için çok önemli. Karaman, yıllık ortalama 350-400 milyon dolar ihracat gerçekleştiren, 142 ülkeye ihracat yapan potansiyeli çok güçlü bir kent. Serbest bölge konusunda birçok il 3-4 yıldır bu çalışmalarına devam ederken biz 1,5 yıl içerisinde bu projeyi hayata geçirdik. Serbest bölgenin sahası yaklaşık 1 Milyon 700 Bin2’lik bir alan. Hazineye ait olan arsanın belediyemize devri ile ilgili Başbakanlık ve Maliye Bakanlığı’ndan onayı alındı ve arsa devrini gerçekleştirdik.
Serbest bölgenin hayata geçirilmesinde başta Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız olmak üzere, Değerli Bakanlarımıza, Milletvekillerimiz Sayın Recep Konuk ve Recep Şeker Bey’e, kıymetli Valimize ve emeği geçen herkese şahsım ve Karamanımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmasında Serbest Bölgenin sağlayacağı avantajlara da değinen Başkan Çalışkan şu bilgilere yer verdi: “Serbest bölgeler; serbest ticarete sağladıkları destek hizmetleri, yeni teknolojileri uygulama kapasiteleri ve istihdam imkânlarıyla, gerek küresel ölçekte gerek ülkemizde önemli kalkınma ve dış ticaret politikası araçları arasındadır.
Bu bölgelerimizde gerçekleştirilen faaliyetlerin firmalarımızın ekonomimize sağlayacağı katkıları arttırmak adına uygulanan teşvikleri kısaca şu şekilde özetleyebiliriz; Serbest Bölgelerimizde üretim yapan bölge kullanıcıların imal ettikleri ürünlerin satışında elde ettikleri kazançları gelir veya kurumlar vergisinden istisnadır. Serbest Bölgelerde üretilen ürünlerin en az % 85 ‘ini yurt dışına ihraç eden üretici kullanıcıların istihdam ettikleri personele ödedikleri ücretler gelir vergisinden müstesnadır. Serbest Bölge kullanıcılarını, serbest bölgelerde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili olarak yapılan işlemleri ve düzenlenen kâğıtları damga vergisi ve harçlardan müstesnadır. Türkiye’den serbest bölgeye satılan mallar ihracat rejimine, serbest bölgeden Türkiye’ye satılan mallar ise ithalat rejimine tabi olup, serbest bölge kullanıcıları Türkiye’den ihraç fiyatına (KDV’siz) mal ve hizmet satın alabilmektir.”
ŞİRKETLERDEN NİYET MEKTUBU TOPLANDI
Karaman Serbest bölgesi için düğmeye basılırken, Karaman’da faaliyet gösteren şiketlerden niyet mektubu istendi ve şirketlerin Serbest bölge için kurulacak yeni şirkete ortak olup olmayacakları soruldu. Bunun üzerine 40 ‘a yakın şirket ortak olabileceklerini bildirmesine rağmen, ortaklık payı için 27 şirket yükümlülüklerini yerine getirdi ve ortak olmak istediğini beyan etti.
Evrakların tamamlanması ile birlikte kuruluş aşamasına geçilen Karaman Serbest bölge ortak adayları Sicil müdürlüğüne bildirildi. Ne var ki , Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ile Sanayi Bakanlığı tarafından sicil müdürlüklerine gönderilen FETÖ terör örgütü bağlantılı olan şirketler listesinde,  ortaklık için müracaat eden üç firmaya rastlandı ve bu üç firmanın şüpheli olması nedeniyle, Karaman Serbest Bölge’ye ortaklığı red edilerek, kabul edilmedi.
Şimdi bu şirketlerin ve ortaklarının kimler olduğu merak konusu olurken, son dönemde sulandırılmasına rağmen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ısrarla ‘İnlerine Girin’ talimatına rağmen , devlet tarafından terör örgütü bağlantılı olduğu gerekçesi ile Karaman Serbest bölge şirketine ortak edilmeyen Pensilvanya ilişkili isimlerin hala içimizde bizimle birlikte ,büyük bir pişkinlikle yoluna devam ettiği ortaya çıktı.

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“YENİ BİR DELİLE ULAŞTIK”
“YENİ BİR DELİLE ULAŞTIK”
CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULDU
CUMHURBAŞKANLIĞI DİJİTAL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULDU