Advert

Advert
AdvertAdvert

TRABZON’DA KÜRSÜNÜN ADI AYBİKE ÜNLÜ

TRABZON’DA KÜRSÜNÜN ADI AYBİKE ÜNLÜ
TRABZON’DA KÜRSÜNÜN ADI AYBİKE ÜNLÜ
Bu içerik 1595 kez okundu.
Advert

Türkiye Bisiklet Federasyonu 2016 yılı faaliyet programı arasında yer alan “Trabzon MTB Cup” yarışlarında Karaman bisiklet takımı sporcusu Aybike Ünlü, büyük bayanlar kategorisinde birinci oldu.

Türkiye Bisiklet Federasyonu faaliyet programı arasında yer alan Salcano Trabzon MTB CUP yarışları zorlu etapların ardından tamamlandı. 2’si yabancı olmak üzere 70 bisikletçinin, 6 ayrı kategoride mücadelesi ile başlayan zorlu yarışlarda Türkiye’nin yanı sıra İran ve Norveç’ten gelen sporcular yaklaşık 5 kilometrelik zorlu parkurda kıyasıya mücadele etti.

Yağış nedeni ile çamurlu ve ağır bir parkurda yapılan yarışlarda birçok sporcunun yarışı tamamlayamaması dikkat çekti. Ağır bir parkura karşıKaraman Performans Spor Kulübü sporcusu Aybike Ünlü, son 500 metrede yaptığı atakla rakiplerini geride bırakmasını bildi ve büyük bayanlar kategorisinde yarışmayı kazanarak Türkiye genel klasmanında 2. sıraya yükselme başarısı gösterdi. Genel klasmanda 100 puana sahip Alman SolomeMolotzki’nin yarışı tamamlayamaması ve Aybike Ünlü’nün almış olduğu 60 puanla puanını 90’a çıkarması bundan sonraki yarışmaların önemini daha da arttırdı.

 

Alınan başarılı sonuçlardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık;” Öncelikle Karamanımızın adını en iyi şekilde duyuran ve gittikleri yarışlarda gösterdikleri performans ve elde ettikleri derecelerle tüm ilimizi sevince boğan bisiklet takımımızın tüm bireylerine teşekkür ediyorum. Karaman bisiklet takımımız Türkiye’de bir marka olmuş ve dünya markası olma yönünde de hızla ilerlemektedir. Sporcularımızı ve antrenörümüzü elde etmiş oldukları derecelerden dolayı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“TOPLUMSAL CİNSİYET KÜLTÜREL BİR İNŞADIR”
“TOPLUMSAL CİNSİYET KÜLTÜREL BİR İNŞADIR”
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR
ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ KARAMAN’DAN BAŞLIYOR